Strona główna » Lokaty Credit Agricole

Kategoria: Najlepsze lokaty Credit Agricole

Credit Agricole jest bankiem, który powstał po Lukas Banku i skutecznie go zastąpił. Celem i głównym zadaniem firmy jest udzielanie kredytów ratalnych. Francuski bank może się pochwalić bogatą, wyselekcjonowaną ofertą, szeroką gamą produktów, w których istotną rolę odgrywają depozyty terminowe.

Charakterystyka Banku

Credit Agricole Bank Polska SA po raz pierwszy na rynku bankowości jako taki pojawił się w 2011 roku. Jednak jako początek działalności można przyjąć rok 1991. Właśnie wtedy pierwszy raz usłyszeliśmy o Banku Świętokrzyskim S.A. , a także instytucji o nazwie Lukas Sp.z o.o. W roku 1998 nastąpiło ich ujednolicenie. Z obu odrębnych, indywidualnych do tej pory jednostek powstała jedna firma nosząca nazwę LUKAS Bank Świętokrzyski S.A. Poważne zmiany wewnątrz firmy nastąpiły w 2001 roku. Otóż 75% udziałów firmy zostało przejętych przez francuską grupę Credit Agricole, natomiast Lukas Bank dalej sprawdzał się w swoim programie kredytowym. Kolejna rewolucja miała miejsce we wrześniu tego samego roku kiedy to Lukas Bank całkowicie zniknął, a jego miejsce zastąpił Credit Agricole Bank Polska SA.

Coś o ofercie

Credit Agricole – temu bankowi z pewnością nie można odmówić uniwersalności. Dostępny jest dla każdego. Wszyscy znajdą tu możliwości dla siebie. Oferty są bardzo bogate i skierowane zarówno do klienta indywidualnego jak i mniejszych przedsiębiorstw, wielkich korporacji, a nawet rolników. Credit Agricole nie zapomniał o nikim. Różnorodność produktów jest niezwykle imponująca. Znajdziemy tu rachunki dla osób fizycznych oraz przedsiębiorców możemy wybierać wśród kont oszczędnościowych, loat terminowych, ubezpieczeń. To co zawsze stanowiło przewagę tej instytucji to kredyty. Dla tego banku lojalność i długie relacje z konsumentem są najważniejsze. Stąd liczyć możemy na profesjonalne doradztwo oraz otwartą, skłonną do pomocy obsługę. Personel jest doświadczony i wykwalifikowany.

Motto i słowa kluczowe, którymi Credit Agricole kieruje się najczęściej to: zaufanie, łatwy kontakt, świetny dostęp, profesjonalizm oraz przyjazne nastawienie.

Jak to jest z lokatami w Credit Agricole?

Przyglądając się ofercie depozytowej stwierdzimy, że w zasadzie nie różni się ona zbytnio od pozostałych na rynku. Wybierać możemy sposób lokat o w miarę niskim oprocentowaniu, wszystko to na czas od miesiąca do trzech lat. Nie trzeba dużych pieniędzy, już 1000 złotych w zupełności nam wystarczy do ulokowania w Credit Agricole. Na tym nie koniec, bo firma daje również szansę osobom, które chciałyby oszczędzać w innych walutach euro czy funcie brytyjskim. Niespodzianką jest fakt iż depozyty te, z naciskiem na te długoterminowe, są obecnie jednymi z bardziej korzystnych lokat walutowych na rynku. Wybrać można także tak zwaną lokatę dynamiczną, tu oprocentowanie rośnie w miarę upływu kolejnych miesięcy. Dodatkowo jest także Lokata z Plusem.

Warto dodać dla bezpieczeństwa i wiedzy konsumenckiej, że depozyty w ramach Credit Agricole podlegają programowi Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro.