Strona główna » Lokaty Idea Bank

Kategoria: Lokaty w Idea Banku – depozyty nie tylko dla przedsiębiorców

Lokata HAPPY PRO w Idea Banku

Lokata HAPPY PRO: 3,0% w skali roku na 3 m-ce do 25 000 zł oprocentowanie stałe 3,0% w skali roku (brutto) czyli ok. 2,43% po opodatkowaniu 19% okres obowiązywania: 3 miesiące (jest to lokata nieodnawialna) lokata tylko dla nowych klientów Idea Banku kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego wcześniejsze zerwanie lokaty powoduje utratę wypracowanych …

Zobacz więcej

Lokata Happy w Idea Banku

Lokata Happy w Idea Banku

Analiza Lokaty Happy – 4% na 2M, 3,5% na 3M czy 3,0% na 1M oprocentowanie stałe 4,0% w skali roku na 2 miesiące (ok. 3,24% po opodatkowaniu) oprocentowanie stałe 3,5% w skali roku na 3 miesiące (ok. 2,94% po opodatkowaniu) oprocentowanie stałe 3,0% w skali roku na 1 miesiąc (ok. 2,43% po opodatkowaniu) okres obowiązywania: …

Zobacz więcej

Analiza lokaty Happy Plus w Idea Banku

Lokata HAPPY PLUS w Idea Banku

Lokata HAPPY PLUS: 2,5% w skali roku na 3 m-ce do 100 000 zł oprocentowanie stałe 2,5% w skali roku (brutto) czyli ok. 2,025% po opodatkowaniu 19% okres obowiązywania: 3 miesiące (jest to lokata nieodnawialna) lokata tylko dla nowych klientów Idea Banku kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego wcześniejsze zerwanie lokaty powoduje utratę wypracowanych …

Zobacz więcej

Informacje ogólne na temat Idea Banku

Na wstępie należy wspomnieć, iż Idea Bank od lat chętnie wspiera osoby przedsiębiorcze. To do nich w głównej mierze skierowany jest bogaty wachlarz produktów. Główne motto firmy to wspierać właścicieli przedsiębiorstw w ich marzeniach o lepszą przyszłość oraz okazać wsparcie w biznesie. Pragnieniem instytucji jest stały udział we współtworzeniu i rozwijaniu działalności swoich klientów. Bank ogromny nacisk kładzie także na własny rozwój, a także budowanie długofalowych kontaktów z konsumentami.

Idea Bank przede wszystkim szeroką gamę swoich usług kieruje do mikro, małych i średnich firm. Instytucja ta nie zapomina jednak o klientach indywidualnych i dla tej grupy również posiada atrakcyjne produkty. Wśród bogatej oferty wyróżnić można lokaty, a także rachunki osobiste. Lokaty w Idea Banku charakteryzują się szczególnie korzystnymi warunkami i wysokim bezpieczeństwem, naszym środkom od skrzydłami tej instytucji z pewnością nic nie grozi. Bowiem wszystkie lokaty terminowe, które zostaną otwarte w Idea Banku podlegają gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do 100 000 Euro.

Kto by pomyślał – Idea Bank to ponad 20 Lat tradycji

1991 rok to początek Idea Banku SA. Wcześniej marka była znana pod nazwą Polbank SA, później Opel Bank SA, a dopiero w 2010 roku dała się poznać w takiej formie jaką znamy ją dzisiaj. Jeszcze po drodze w lipcu 2001 firma widniała przez chwilę jako GMAC Bank Polska SA. Idea Bank stanowi element Getin Noble Bank SA.

Oferta Idea Banku to przede wszystkim kredyty i lokaty

Mniejsze i średnie firmy mają możliwość skorzystania w Idea Banku z usług kredytowych, oszczędnościowych, a także inwestycyjnych. Oferta jest naprawdę szeroka, możliwe jest wiele opcji. Chociażby zaciągnięcie kredytu zabezpieczonego hipoteką, kredyty samochodowe, inwestycyjne, a także pożyczki bezzwrotne. Jeżeli mowa o lokatach to tutaj również przedsiębiorcy mogą przebierać w możliwościach. Do dyspozycji są rachunki osobiste i oszczędnościowe.

Z kolei oferta oszczędnościowa skierowana do osób indywidualnych nie jest już tak imponująca, nie mniej jednak nadal warto się nią zainteresować. Może akurat dla nas będzie korzystna. Warto wspomnieć, że bank coraz chętniej wprowadza nowe promocje depozytów terminowych dla osób fizycznych.

Czy lokaty w Idea Banku są faktycznie tak atrakcyjne?

Z pewnością tak – nie podlega dyskusji fakt, że lokaty prezentowane przez Idea Bank na tle innych wyglądają bardzo ciekawie. Nie uświadczymy tu ukrytych kruczków, warunki są świetne – także dla nowych klientów. Należy również wspomnieć o bardzo korzystnym oprocentowaniu. Dla wszystkich, którzy cenią sobie bankowość internetową ważna będzie łatwość obsługi platformy WWW. W tym wypadku jest ona bardzo przejrzysta i intuicyjna.

Oczywiście dla własnego bezpieczeństwa należy dobrze przemyśleć decyzję o wyborze odpowiedniej lokaty. Nie należy się spieszyć ani podchodzić do tego zbyt emocjonalnie. Nie warto sugerować się tylko opiniami znajomych. Instytucje finansowe dysponują bogatą ofertą produktów skierowaną do szerokiego grona odbiorców. Zdarza się, że dla naszych potrzeb dana lokata okaże się zupełnie nieatrakcyjna. Warto dobrze zapoznać się z tym co oferują nam banki, wnikliwie wczytać się w opis.

W poniższym zestawieniu prezentujemy lokaty Idea Banku, poddane przez nas skrupulatnej analizie.