Strona główna » Lokaty w Banku Pocztowym

Kategoria: Lokaty w Banku Pocztowym

Każdy z pewnością zna instytucję zwaną Pocztą Polską. To właśnie ona ułatwia nam komunikację i zajmuje się korespondencją na terenie całego kraju. Obie marki Bank Pocztowy i Poczta Polska są ze sobą ściśle powiązane. Wielu może myśleć, że Bank Pocztowy nie jest szczególnie popularny i z pewnością nie posiada dużej bazy klientów. Nic bardziej mylnego! Otóż instytucja ta może się poszczycić imponującymi statystykami oraz sporą gamą produktów i usług finansowych. Dodatkowo także pokaźną liczbą placówek znajdujących się n terenie całego kraju.

Zarys historyczny Banku Pocztowego. Jak to wszystko się zaczęło?

Powstanie Banku Pocztowego przypada na rok 1990. Należy przy tym wspomnieć, że   w tamtych czasach był to jeden z nowicjuszy w segmencie banków komercyjnych w naszym kraju. Do akcjonariuszy należą Poczta Polska S.A. (w granicach 75%), a także PKO BP S.A. (w granicach 25%). Jak wiadomo są to marki popularne i respektowane. Celem instytucji jest szeroki zakres. Firma chce docierać do jak największej grupy klientów, maksymalnie ułatwić kontakt. W skrócie chodzi o to by dostęp do wszelkich usług i produktów banku był tak łatwy jak to tylko możliwe. Wszystko stało się rzeczywistością dzięki ogromnej ilości placówek, mowa szczególnie o jednym z udziałowców, mamy bowiem aż ok. 8 tysięcy urzędów pocztowych na terenie kraju. Oferta rozrysowana jest w sposób jasny i klarowny. Każdy klient znajdzie usługę odpowiednią względem swoich potrzeb. Spektrum działalności obejmuje produkty dla osób fizycznych, a także przedsiębiorstw, produkty oszczędnościowe oraz kredytowe również ubezpieczenia i fundusze inwestycyjne. Jeśli zdecydujemy się na korzystanie z usług Banku Pocztowego swoimi pieniędzmi możemy zarządzać zarówno za pośrednictwem placówki banku jak i dzięki bankowości elektronicznej, mowa o usłudze Pocztowy24.

Oferta lokat Banku Pocztowego

Bank Pocztowy nie posiada bardzo różnorodnej oferty jeśli chodzi o depozyty terminowe. Progresywne oprocentowanie rośnie lub spada miesięcznie lub kwartalnie w zależności od produktu. Jeżeli jesteś w posiadaniu minimalnej kwoty 100 000 złotych, możesz podjąć negocjacje, co jest szczególnie korzystne dla tych klientów, którzy dysponują nieco grubszym portfelem. Jest również opcja założenia lokaty w innej walucie. Bankowy Fundusz Gwarancyjny obejmuje lokaty tej instytucji ochroną do 100 000 EUR.