Strona główna » Lokaty BGŻOptima

Kategoria: Lokaty w Banku BGŻOptima

BGŻOptima znany jest w Polsce jako instytucja przyjazna oszczędzaniu i inwestowaniu środków. W tym banku nie mamy czego szukać jeżeli interesują nas kredyty czy pożyczki. Jeżeli szukamy jakichkolwiek innych produktów bankowych będziemy musieli odwołać się do innego źródła. BGŻOptima posiada bogaty wachlarz usług, wśród których znajdziemy przede wszystkim konta oszczędnościowe oraz lokaty terminowe. Oferta nie jest skierowana do jednej określonej grupy konsumenckiej. Większość z nas jest w stanie znaleźć usługę dopasowaną do swoich potrzeb. Coś dla siebie znajdzie tutaj zarówno osoba fizyczna jak i mniejszy przedsiębiorca. Usługi opisane są w jasny sposób, nie ma żadnych kruczków i raczej nikt nie powinien mieć z ich zrozumieniem najmniejszych problemów. „Optima” posiada szczególnie atrakcyjne produkty oszczędnościowe, które stanowią obecnie jedne z lepszych na rynku.

Historia i charakterystyka działalności BGŻOptima

Początek BGŻOptima przypada na rok 2011. Nie trudno się domyślić, że instytucja ta jest powiązana z Bankiem BGŻ (od połowy 2015r. BGŻ BNP Paribas). Można wyraźnie zauważyć, że od momentu powstania działa bardzo prężnie i mierzy wysoko. Można odnieść jasne wrażenie, iż bank chce zostać synonimem oszczędzania. Dąży do zbudowania wizerunku najlepszego możliwie miejsca, w którym warto zdeponować swoje środki – nie tylko na lokacie bankowej.

Flagowym produktem jest z pewnością konto oszczędnościowe BGŻOptima. Wysokie oprocentowanie sprawia, że stanowi jeden z bardziej konkurencyjnych wariantów na rynku. Dochodzą tutaj także rewelacyjne warunki, które skuszą nie jednego. Konto oszczędnościowe występuje w wielu wariacjach. Mamy opcje dla osób fizycznych lub też takich, które zbierają fundusze na dobry start dla swoich pociech. Interesującą propozycję znajdą także osoby przedsiębiorcze, prowadzące własną działalność gospodarczą oraz takie, które chcą oszczędzać wspólnie. Nie ma znaczenia jaką opcję wybierzemy, ważnym jest by spełniać jeden warunek, musimy wcześniej założyć lub posiadać rachunek osobisty (ROR) w innym banku. Gdy tylko założysz darmowe konto oszczędnościowe w BGŻOptima otrzymasz dostęp do szerokiego spektrum instrumentów oszczędnościowych.

Bezpieczeństwo BGŻOptima

Kiedy tylko ulokujemy swoje środki możemy spać spokojnie. Oszczędności powierzone BGŻOptma podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100 000 euro.

Co z lokatami terminowymi w BGŻOptima?

W ofercie BGŻOptima znajdziesz wiele produktów oszczędnościowych ale dla ułatwienia wyboru wybraliśmy tylko najlepsze lokaty, które poddaliśmy szczegółowej analizie.

Lokata Bezkompromisowa w BGŻOptima

Lokata Bezkompromisowa – 2,7% w skali roku na 6 miesięcy oprocentowanie stałe 2,7% w skali roku (brutto) czyli ok. 2,187% po opodatkowaniu okres obowiązywania: 6 miesięcy (jest to lokata nieodnawialna) lokata dla nowych klientów BGŻ Optima (nie posiadających konta w czasie ostatnich 12 m-cy) lokatę można zerwać w dowolnym momencie – bez utraty odsetek środki są w …

Zobacz więcej

Lokata Bezkarna w BGŻ Optima

Lokata Bezkarna: 3,5% w skali roku na 3 miesiące oprocentowanie stałe 3,5% w skali roku (brutto) czyli ok. 2,83% po opodatkowaniu okres obowiązywania: 3 miesiące (jest to lokata nieodnawialna) lokata tylko dla nowych klientów BGŻ Optima lokatę można “bezkarnie” zerwać w dowolnym momencie – bez utraty odsetek środki w całości zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny BGŻoptima …

Zobacz więcej