Strona główna » Lokaty mBank

Kategoria: Lokaty w mBanku – oferta i charakterystyka banku

mBank jest obecnie jedną z popularniejszych, prężnie działających instytucji bankowych na terenie Polski. Wszystko rozpoczęło się ponad 27 lat temu kiedy to na rynek wkroczył szturmem po raz pierwszy BRE Bank ze swoją rozbudowaną ofertą skierowaną do przedsiębiorstw. Należy wspomnieć, iż z czymś takim mieliśmy do czynienia jedynie w kilku bankach w tamtych czasach. W ciągu kolejnych kilku lat firma systematycznie zwiększała swój zasięg i rozwijała się z zakresu obsługi klientów korporacyjnych. Już w roku 1996 działalność instytucji została rozszerzona o tak zwany private banking, następnie w 2000 roku wkroczyła bankowość detaliczna. Właśnie wtedy na świat przyszło nowe dziecko – mBank, później uderzający w tradycyjną bankowość MultiBank.

Firma bardzo szybko zdobyła rzesze zadowolonych klientów. Na przestrzeni lat pokazała swoje pozytywne oblicze. Oferta jest jedną z bardziej atrakcyjnych, każdy konsument może z łatwością odnaleźć coś dla siebie. Przyjazny bank, konta osobiste z łatwym dostępem internetowym są w obecnych czasach sporym ułatwieniem, ale na tym lista zalet się nie kończy.

Co oferuje klientom mBank?

Tak jak wspomnieliśmy w tekście powyżej, mBank wkroczył do gry w roku 2000, to za jego sprawą nastąpiła spora rewolucja na polskim rynku. Innowacyjność firmy przyczyniła się do całkiem nowego spojrzenia na bankowość w naszym kraju. Od tej pory Polacy mogli uświadczyć niesamowitej łatwości w wykonywaniu przelewów bez ruszania się z domu, o długich kolejkach nie było mowy, dodatkowym atutem firmy był wachlarz usług na najwyższym poziomie. Motto banku po dziś dzień zostało niezmienione : „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych”. Klienci mogą wręcz dosłownie przebierać w rachunkach dla klientów indywidualnych (również w walutach obcych). Różnorodność kart debetowych i kredytowych jest naprawdę imponująca. Produkty oszczędnościowe i inwestycyjne nie pozostają w tyle. Przedsiębiorcy również nie mogą narzekać, bo i w tej dziedzinie mBank zadbał o wszystko. Liczyć można na przeróżne pakiety kont firmowych, szeroką gamę kart płatniczych i co ważne finansowanie działalności gospodarczej.

Początkowo mBank należał do grupy BRE Bank SA (to samo dotyczyło Multibanku). W roku 2013 został jednak ujednolicony. Od tej pory to po prostu mBank, w którego działalność wchodzi bankowość detaliczna i korporacyjna. Wystarczyło zaledwie kilkanaście lat by bank mógł się poszczycić liczbą aż 3,5 mln stałych konsumentów. Za swoje usługi uhonorowany został międzynarodowymi nagrodami. Chociażby Best of Show, Przyjazny Bank Newsweeka, World Best Internet Banks 2010, a także Godło Jakości Obsługi.

Fakt o jakim nie należy zapomnieć wspominając o tym banku to chociażby rozszerzenie standardowych usług o dodatkowe, atrakcyjne możliwości. Szczególnie wartościowe dla tych z nas, którzy skrupulatnie myślą o swoich finansach i planują przyszłość. Przykładowo:

  • Supermarket Funduszy Inwestycyjnych (SFI) – niewątpliwie wiodąca na rynku platforma umożliwiająca zakup i sprzedaż funduszy inwestycyjnych. Można nimi bezpośrednio nawigować z rachunku eKONTO. SFI umożliwia kupno funduszy, przy czym nie zapłacisz żadnej prowizji. Z pewnością nie spotkasz takiej drugiej oferty.
  • eMAKLER – narzędzie bezpośrednio połączone z eKONTEM. To właśnie dzięki niemu zrealizujesz usługi maklerskie. Wszystkiego dokonasz za pośrednictwem Internetu. Transakcje kupna i sprzedaży papierów wartościowych nie będą żadnym problemem.
  • mOKAZJE – firmy, które weszły we współpracę z mBankiem umożliwią tańsze zakupy. Dzięki usłudze mOKAZJE otrzymasz zwrot pewnej kwoty od zakupów w firmach i sklepach współpracujących z mBankiem.
  • mNAWIGACJA FINANSOWA – teraz wszystkie przychody i wydatki będziesz miał pod kontrolą, w jednym miejscu dzięki temu sprytnemu, funkcjonalnemu i niesamowicie przydatnemu narzędziu.
  • karta MasterCard Debit PaySIM – jeśli posiadasz telefon w jednej z sieci T-Mobile lub Orange teraz możesz płacić zbliżeniowo smartfonem, jedyne co musisz zrobić to uruchomić usługę u swojego operatora, potrzebne będzie również odpowiednie narzędzie, telefon anteną NFC oraz odpowiednia karta SIM.

Wybieramy najlepszą lokatę w mBanku

mBank ma bogatą i rozbudowaną ofertę lokat terminowych. Ci bardziej zdecydowani i bardziej zaawansowani klienci mogą wybrać na przykład lokaty strukturyzowane. Jeśli jednak dana osoba posługuje się obcymi walutami w swoich rozliczeniach najbardziej dogodne będzie założenie depozytów w euro bądź na przykład dolarach, zależnie od waluty jaką się posługuje. Dostępne są również standardowe depozyty terminowe, w których walutą jest złoty. Niżej prezentujemy wyselekcjonowane przez nas lokaty mBanku:

Lokata 3,5% dla nowych klientów w mBanku

Lokata 3,5% na powitanie – 3,5% w skali roku na 3 miesiące oprocentowanie stałe 3,5% w skali roku (brutto) czyli 2,94% po opodatkowaniu stawką 19% okres obowiązywania: 3 miesiące (jest to lokata odnawialna) oferta lokaty tylko dla nowych klientów mBank przedterminowa wypłata środków powoduje obniżenie oprocentowania do 0,1% środki w całości zabezpieczone przez Bankowy Fundusz …

Zobacz więcej