Lokaty w Toyota Banku – analizujemy ofertę

Toyota Bank jak sama nazwa mówi jest bankiem samochodowym. Zajmuje się obsługą konsumentów planujących zakup auta, niekoniecznie rodzimej marki. Oferta jest dość szeroka, skupia się przede wszystkim na rachunkach bieżących dedykowanych osobom fizycznym, ale także klientom biznesowym. Dostępne są także kredyty samochodowe. Bank dysponuje także wachlarzem produktów oszczędnościowych oraz ubezpieczeniowych.

Jak i od kiedy funkcjonuje Toyota Bank?

Start działalności firmy Toyota Bank Polska S.A. miał miejsce w roku 2001. W następnym roku bank zajął się usługami leasingowymi. Spółka nazywała się po prostu Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. Rok 2007 był rewolucyjny dla firmy. Dotychczasowe usługi zostały rozszerzone. Tym razem możliwości sięgały także otwarcia konta osobistego oraz oszczędnościowego, depozytów, kredytów, karty płatniczych. Możliwość dostępu do systemu za pośrednictwem Internetu jeszcze bardziej wpłynęła na atrakcyjność oferowanych produktów. Bankowość elektroniczna stała się krokiem na przód, ukłonem w stronę nowoczesnych rozwiązań. Teraz firma swoje usługi kieruje nie tylko do osób fizycznych, ale także przedsiębiorców. Istotą tego banku jest prowadzenie Perfect Bankingu.

Przegląd najlepszych lokat Toyota Banku

Depozyty znajdujące się w ofercie Toyota Bank Polska posiadają gwarancję Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do 100 000 EUR, zapewnione zostaje tym samym bezpieczeństwo naszych środków. W ofercie banku znajdują się naprawdę korzystne lokaty. Dla przedsiębiorców dostępna jest opcja overnight, w ten sposób pieniądze są zabezpieczone przed inflacją, a także dodatkowo pracują na siebie.

 

Lokata Sprint 180 dni – Toyota Bank

Analiza Lokaty Sprint – 2,5% na 6 m-cy do kwoty 18 000 zł oprocentowanie stałe 2,5% w skali roku (brutto) czyli ok. 2,025% po opodatkowaniu 19% okres obowiązywania: 6 miesięcy (jest to lokata nieodnawialna) kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego wcześniejsze zerwanie lokaty skutkuje utratą wypracowanych odsetek depozyt w całości zabezpieczony przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny lokatę Sprint …

Lokata Sprint 180 dni – Toyota Bank Read More »

Plan Depozytowy na 130 dni w Toyota Banku

Plan Depozytowy – 1,75% na 130 dni do 10 000 zł oprocentowanie stałe 1,75% w skali roku (brutto) czyli ok. 1,42% po opodatkowaniu 19% okres obowiązywania: 130 dni (jest to lokata nieodnawialna) lokata przeznaczona dla nowych i obecnych klientów Toyota Banku kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego wcześniejsze zerwanie lokaty skutkuje utratą wypracowanych odsetek …

Plan Depozytowy na 130 dni w Toyota Banku Read More »